4 علت یکسره کار کردن یخچال بوش

علت یکسره کار کردن یخچال بوش
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر بوش با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی بوش، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

یکی از مشکلات رایجی که برای همه یخچال ها از جمله یخچال بوش ممکن است رخ بدهد یکسره کار کردن آن است. هرچند یخچال های برند بوش کیفیت بسیار بالایی دارند، این مشکل برای آنها هم پیش می آید. در این نوشتار به 4 علت یکسره کار کردن یخچال بوش پرداخته ایم.

علت یکسره کار کردن یخچال بوش

علت های یکسره کار کردن یخچال بوش متفاوت است و برای برطرف کردن این مشکل می بایست حتما علت ریشه ای آن توسط یک تکنسین ماهر بررسی و پیدا شود. با این حال اگر می خواهید علل اصلی این مشکل را بدانید، موارد زیر اصلی ترین ها هستند:

1. کمپرسور خراب شده است

کار کمپرسور یخچال فشردن گاز موجود در آن و ایجاد سردی و خنک کنندگی دستگاه است. در صورتی که کمپرسور خراب شود، یخچال می تواند یکسره کار کند. در واقع اگر کمپرسور خراب شود، یخچال بوش توانایی حفظ دمای مناسب داخل یخچال را ندارد و  یخچال یکسره کار می کند تا این مشکل را جبران کند. همچنین این احتمال وجود دارد که دمای داخلی یخچال به طور قابل توجهی بالا برود و هوای داخل یخچال به طور مداوم مرطوب و گرم شود. به علاوه، ممکن است یخ در محفظه یخچال بوش جمع شده، باعث شود که یخچال دیگر به درستی کار نکند و دمای داخلی را کنترل نکند.

کمپرسور خراب همچنین ممکن است باعث ایجاد مشکلات دیگری در سیستم خنک‌کننده شود، مانند افزایش فشار گاز در سیستم خنک کننده که ننمن است موجب نقص در سایر قطعات و در نهایت یکسره کار کردن یخچال شود. بنابراین، اگر یخچال بوش تان دائم  کار می‌کند و دمای داخلی هم دائم بالاست، این احتمال وجود دارد که کمپرسور خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

2. سیستم یخساز دچار مشکل شده است

سیستم یخساز یخچال بوش برای پیشگیری از تجمع یخ در داخل فضای یخچال طراحی شده است. در صورتی که این سیستم به درستی کار نکند، می تواند علت یکسره کار کردن یخچال بوش شود. یکی از مشکلاتی که می‌تواند در سیستم یخساز به وجود بیاید، عدم کارکرد یا خراب شدن سنسورهای یخسازی است. کار این سنسورها شناسایی میزان یخ جمع شده در داخل یخچال است و اگر به درستی کار نکنند، ممکن است باعث یکسره کار کردن یخچال شوند.

علاوه بر سنسورها، مشکلات دیگری چون معیوب شدن کنترل کننده یا موتور فن هوا برای سیستم یخساز ممکن است عامل یکسره کار کردن یخچال بوش باشد. خطا در تنظیمات سیستم یخساز هم می‌تواند باعث بروز این این مشکل شود. مثلا در صورتی که یخساز را طوری تنظیم کرده باشید که مداوم کار کند ممکن است باعث یکسره کار کردن یخچال هم بشود.

3. وجود ایراد در سیستم خنک کننده

در صورتی که سیستم خنک کننده یخچال بوش مشکل داشته باشد، ممکن است دمای داخلی یخچال افزایش بیابد و به همین دلیل یخچال یکسره کار کند تا این مشکل برطرف شود.

4. ترموستات دچار مشکل شده است

ترموستات یخچال برای کنترل دمای داخلی دستگاه استفاده می‌شود. اگر ترموستات درست کار نکند، دمای داخلی یخچال تغییر نمی‌کند و همین می تواند علت یکسره کار کردن یخچال بوش باشد .

مشکلات مختلفی می‌تواند ترموستات را خراب کند. برخی از این مشکلات عبارتند از:
– ایراد مکانیکی: اگر ماژول ترموستات یخچال بوش خراب شود و از کار بیفتد، یخچال ممکن است یکسره کار کند.
– معیوب شدن قطعات برقی: ترموستات یخچال یک سری قطعات الکتریکی دارد که برای کنترل دما استفاده می‌شوند. اگر هر یک از این قطعات ایرادی پیدا کند، ترموستات نمی تواند دمای داخلی یخچال را کنترل کند.

– تنظیمات نادرست: این احتمال وجود دارد که تنظیمات ترموستات نادرست باشد و همین باعث یکسره کار کردن یخچال بوش شود. به طور مثال، اگر روی تنظیمات خیلی پایین تنظیم شود، مشکلاتی در یخچال ایجاد خواهد کرد.

– وجود مشکل در حسگر دمای ترموستات: اگر حسگر دما مشکل داشته باشد، ترموستات دمای داخلی یخچال را به درستی نمی خواند و همین باعث یکسره کار کردن یخچال می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید