تعویض فیلتر یخچال بوش: چه زمانی فیلتر یخچال را تعویض کنیم؟

تعویض فیلتر یخچال بوش: چه زمانی فیلتر یخچال را تعویض کنیم؟
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران بوش و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر بوش با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی بوش، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

در یخچال‌های برند بوش فیلترهای آب در سیستم یخچال نصب شده که تضمین کننده‌ رسیدن آب به آب‌سرد‌کن بدون هیچ‎گونه ناخالصی است. ولی بعد از مدتی استفاده، یک سری ناخالصی‌هایی مثل کلر و… ممکن است دورن فیلتر گیر کند و راندمان دستگاه تصفیه‎‌ را پایین بیاورد. در چنین مواقعی‌ شما نیاز به تعویض فیلتر یخچال بوش دارید. در صورتی که به موقع اقدام به انجام این کار نکنید، تمامی این ناخالصی‌ها از فیلتر آب عبور کرده و وارد آب سردکن یخچال می‌شود که ممکن است طعم و بوی آب را تغییر دهد. در ادامه‌ این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تعویض فیلتر یخچال فریزر بوش بیشتر بدانید.

فیلتر یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

این روزها اکثر یخچال‌هایی که تولید می‌شوند دارای فیلتر هستند و این قابلیت را دارند که به طور مستقیم آب شهری را به آن متصل و استفاده کنیم. یخچال‌‌هایی که این قابلیت را دارند، باید یک فیلتر یخچال نیز داشته باشند که این فیلتر کارایی بسیار زیادی دارد. از جلمه کاربردهایی که فیلتر یخچال دارد عبارتند از:

 • تصفیه و از بین بردن شن و ماسه و گل و لای و ذره‌های معلق در آب
 • تصفیه‌ آب از لجن، خزه، جلبک‌های رشد کرده در سیستم آب‌رسانی شهری
 • اضافه کردن کلر به منظور ضدعفونی کردن آب شرب
 • از بین بردن سموم کشاورزی و افت‌کش‌ها و مواد شیمیایی احتمالی در آب شهری
 • از بین بردن طعم و مزه‌ بد آب

علت تعویض فیلتر یخچال بوش

علت تعویض فیلتر یخچال بوش

تعویض فیلتر ساید بای ساید بوش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که فیلتر یخچال هم یک طول عمر مشخص دارد و اگر آن را تعویض نکنید، از قدرت و توانایی فیلتر کاسته می‌شود و در نتیجه این دستگاه آب را تصفیه نخواهد کرد و در اصل هیچ تاثیری روی آبی که از آب‌چکان یخچال بیرون می‌آید نخواهد داشت.

وقتی که فیلتر فرسوده شود و آن را تعویض نکنید، مواد داخلی فیلتر که وظیفه‌ تصفیه‌ی آب را دارند فاسد می‌شوند و تاثیرات بسیار مخرب و زیادی خواهند داشت. مثلا ممکن است میکروارگانیسم‎ها و عواملی که موجب بیماری هستند از درون شروع به رشد و انتشار کنند که برای سلامتی بسیار خطرناک است. شدت رشد و انتشار این جلبک‌ها به قدری است که خیلی راحت با چشم غیر مصلح هم می‌توانید آن را مشاهده کنید.

فیلتر آب هرچه بیشتر استفاده شود و چنانچه بعد از مدتی آن را تعویض نکنید، میزان آلودگی آب بیشتر شده و سلامتی شما را تهدید خواهد کرد. بنابراین تعویض فیلتر یخچال بوش موضوعی است که به هیچ عنوان نباید خیلی ساده از آن گذر کرد.

علت روشن شدن چراغ فیلتر ساید بوش

زمانی که چراغ فیلتر به رنگ قرمز نشان داده می‌شود، نشان دهنده‌ این است که نیاز به تعویض فیلتر ساید بای ساید بوش در سریع‎ترین زمان ممکن را دارید. عمر مفید فیلترهای یخچال به طور متوسط پنج تا شش ماه است که این مورد به میزان مصرف شما نیز بستگی دارد.

چراغ قرمزی که در یخچال Bosch طراحی شده به این منظور است که هر وقت تاریخ مصرف فیلتر تصفیه آب تمام شد، به شما یادآور شود که باید به فکر تعویض فیلتر باشید. هرگاه که این چراغ در یخچال شما به نمایش آمد به هیچ عنوان از آبسردکن و یخ‌ساز استفاده نکنید تا سلامتی خود و خانواده‌تان را به خطر نیندازید.

اولین و بهترین کاری که به محض روشن شدن چراغ قرمز فیلتر یخچال ساید بوش باید انجام دهید این است که از یک تکنسین کمک بگیرید تا فیلتر آب را برای شما تعویض کنند.

زمان تعویض فیلتر یخچال

زمان تعویض فیلتر یخچال

اینکه بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال بوش چه زمانی است به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل، کیفیت و جنس فیلتر آبی است که در یخچال Bosch به کار رفته است. مثلا اگر فیلتر آبی که استفاده شده فقط برخی ناخالصی‌های خیلی خاصی را تصفیه کند، ممکن است شش ماه قابل استفاده باشد؛ گاهی هم یک فیلتر آب ممکن است حتی بیشتر هم کار کند و نیاز به تعویض نداشته باشد!

گاهی هم ممکن است در محل سکونت شما میزان ناخالصی‌های آب خیلی زیادی داشته باشد و فیلتر خیلی بیشتر از حد مجاز کار کند و مجبور به تصفیه‌ آب باشد؛ در نتیجه ممکن است عمر مفید آن کمتر شود و خیلی زودتر از حد انتظار شما را مجبور به تعویض فیلتر کند!

محل نصب فیلتر یخچال و ساید بای ساید بوش

برای تعویض فیلتر یخچال بوش باید چند نکته‌ مهم را در نظر داشته باشید. اول اینکه سعی کنید این کار را خودتان انجام ندهید. چراکه ممکن است به سایر قطعات یخچال آسیب وارد کنید. دومین مورد این است که باید شناخت کافی در مورد تعویض فیلتر ساید بای ساید بوش داشته باشید. در حال حاضر دو نوع فیلتر مختلف برای یخچال‌های Bosch وجود دارد:

 • فیلتر داخلی
 • فیلتر خارجی
 1. تعویض فیلتر خارجی خیلی کار سختی نیست و می‌توانید به راحتی آن را انجام دهید.
 2. برای تعویض فیلتر خارجی ابتدا باید یخ‌ساز را خاموش کنید و سپس شیر آب ورودی را به صورت کامل ببندید.
 3. سپس باید یخچال را به جلو بکشید و فیلتر آب که در مسیر شیلنگ قرار گرفته را پیدا کنید.
 4. بعد باید شیلنگ ورودی را کمی به سمت راست و چپ بچرخانید و بعد به بیرون بکشید تا بیرون بیاید.
 5. اگر فیلتر را نتوانستید به بیرون بکشید باید اول پیچ کاور محافظ را از پشت فیلتر باز کنید و بعد فیلتر کهنه را خارج کنید و آن را با فیلر جدید جایگزین آن کنید و سپس آن را با دقت محکم کنید.

در مورد تعویض فیلتر داخلی یخچال Bosch این کار کمی متفاوت‌تر از فیلتر خارجی است. این فیلتر درون خود یخچال قرار گرفته است. در برخی مدل‌های یخچال بوش این فیلتر در کنار جا میوه‌ای قرار گرفته و در برخی مدل‎ها در طبقه  بالایی قرار دارد. خیلی راحت با پیدا کردن جای فیلتر می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر خودتان نتوانستید این کار را انجام دهید، حتما از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی بوش راهنمایی بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید